Ciekawe gry na PSP – Warriors Orochi 2.

Gra Warriors Orochi 2 powstała w 2008 roku między innymi na PS2 oraz PSP. Gry są bardzo podobne, ale nie identyczne, ponieważ wersja na PSP jest nieco bardziej rozbudowana. Przewagą wersji z PS2 jest grafika, która jest lepsza niż na PSP, jednak pozostałe elementy są identyczne, albo na korzyść PSP.

Nowościami na wersję PSP są między innymi dodatkowe stroje postaci na PS2 są 2 podstawowe i jeden do zdobycia, a na PSP są 4 dwa podstawowe oraz 2 do zdobycia, są też 2 nowe postacie oraz 2, którymi można grać w Story Mode i innych trybach, na PS2 owszem były, ale można było nimi grać tylko w jednym trybie gry. Ponadto wersja na PSP w trybie Dream Mode ma aż 40 dodatkowych misji podczas gdy wersja z PS2 28, wyżej wymienione elementy gry z PS2 oraz PSP, to najbardziej rzucające się w oczy różnice i dodatki. Jeżeli chodzi o samą grę jest to walka białą bronią z połączeniem magii i innych specjalnych mocy.

Do wyboru jest prawie 100 postaci, a każdą postać można ulepszać, wbijać jej lvl do max 99 oraz ulepszać broń. W grze są także różne umiejętności do zdobycia, które ulepszają postacie, ale nie tylko są tu też umiejętności zwiększające exp, czy dodające szczęście np. wypadnie lepsza broń. Ogólnie dodatkowych umiejętności jest bardzo dużo, więc nikt nie będzie narzekał na nudę i że nie ma co robić w grze. Dodatkowo na niektórych mapach są też misję poboczne, dzięki którym zdobywa się specjalne skrzynie służące do ulepszania borni i odblokowania niektórych map w Dream Mode, więc jak ktoś chce ukończyć grę na 100% musi je wszystkie zebrać.

Gra ma dość mocno rozbudowane elementy poboczne. W grze są dostępne 4 poziomy trudności na easy i normal raczej nie będzie wielkich problemów z ukończeniem gry i da się to zrobić przy odrobinie umiejętności nawet bez ulepszania broni i zdobywania umiejętności. Na hard i chaos ulepszenia są już konieczne i to na wysokim szczeblu, ponieważ na chaos przeciwnik, a konkretnie wrogi oficer może zabić jedną serią ciosów.

Gra oferuje 5 królestw do wyboru, które walczą między sobą lub w niektórych historiach współpracują, bo każde królestwo ma swoją osobna historię oraz swoich wojowników, których gracz może wybrać, chociaż na początku wybór nie jest duży, najpierw trzeba odblokować postacie. Postacie mają swoje uniwersalne umiejętności, chociaż przy tak dużej liczbie postaci zdarzają się też bardzo podobne, ale na pewno nikt nie powie, że nie miał czym grać, są tu postacie bardzo szybkie, postacie typu tank, ale również postacie wyważone, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli ktoś ma ambicje zrobić wszystkie postacie na max lvl, mieć najlepsze bronie i wszystko odblokować to gra zajmie mu bardzo wiele czasu.

Na koniec interfejs gry. Jest przejrzysty i ma wszystko co powinien. Jest mapa pokazująca wrogów i sojuszników, jest także pokazane życie oraz energia musou, czyli magiczna i od ciosów specjalnych oraz postacie jakimi gracz dysponuje, bo warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do Dynasty Warriors tu gracz może wybrać aż 3 postacie i w trakcie gry dowolnie je zmieniać, więc to daje pole, aby tworzyć ciekawe kombinacje postaci.

Gra Warriors Orochi 2 czy to na PSP, czy na PS2 jest grą godną polecenia szczególnie jeśli ktoś lubi białą broń oraz elementy magii i innych specjalnych mocy