Kilka sposobów zarabiania na blogu o tematyce gier

Blogi mogą mieć różną tematykę. Jedne tematy są bardziej popularne, a inne mniej, a jeszcze inne to blogi zupełnie niszowe, tylko dla wąskiej grupy osób zainteresowanych danym tematem. Jeśli nowa o popularnych tematach blogowych, to na pewno zaliczają się do nich blogi o tematyce gier. Blog o grach jest nie tylko popularny, ale co też dla wielu osób ważne ma duży potencjał do zarabiania. Zarabianie na blogu o grach może odbywać się na kilka sposobów między innymi:


Zarabianie na reflinkach (rejestracje)


Metoda zarabiania dostępna dla każdego bloga, chociaż im blog ma więcej użytkowników tym teoretycznie powinien więcej zarabiać. Opisuje się określoną grę (recenzuje), a na koniec daje do niej reflink, a za każdego gracza, który zarejestrował się do gry „wpada” określona kwota pieniężna. Można też dodać film z grania w grę, aby cały opis uwiarygodnić, że nie jest on tylko dla reflinka, ale gra jest naprawdę godna uwagi.


Zarabianie na programach partnerskich


Zarabianie podobne do metody wyżej, jednak w tym przypadku, aby zarobić trzeba coś sprzedać. Bloger reklamuje/opisuje określony produkt lub usługę, a gdy ktoś coś kupi dostaje prowizję od sprzedaży. Można też po prostu dodać na bloga reklamę, banner programu partnerskiego i liczyć na to, że ktoś w nie kliknie i coś kupi. Jednak wiadomo, że opisywanie czegoś bardziej trafia do użytkowników niż jakaś reklama na ekranie. Ważne, aby program partnerski był związany z grami lub sprzętem elektronicznym, ewentualnie meblami dla gracza jak krzesła, biurka, szafki.


Wsparcie


Ta metoda zarabiania dotyczy wszystkich blogów, a nie tylko bloga o grach. Formy wsparcia są różne, może być to patronite, albo podanie numeru konta, każdy sam dobierze sobie formę wsparcia. Najważniejsze jest, aby widzowie chcieli tego wsparcia udzielić, można powiedzieć o swoich planach na bloga i poprosić o wsparcie na rozwój, ciekawe blogi najczęściej wsparcie otrzymają. Ciężko przewidzieć zarobki, ale może to być bardzo dochodowa metoda zarabiania. Najważniejsze, aby nie wymyślać głupot co to na blogu nie powstanie po wsparciu, tylko obiecywać realnie i się z tego wywiązywać.
Blogi czy to o grach, czy każdej innej tematyce mogą zarabiać na wiele różnych sposobów, najważniejsze jest znaleźć sposób zarabiania, który najbardziej odpowiada i który okaże się skuteczny.

Blogi, a także ich czytelnicy są różni i to co na jednym blogu przynosi zyski, na innym wcale nie musi, samemu trzeba sprawdzić, który sposób zarabiania jest najlepszy.

Przeczytaj również

1 thought on “Kilka sposobów zarabiania na blogu o tematyce gier

  1. Fajnie można zarobić na reflinkach. Trzeba tylko znaleźć wysokiej jakości ruch.

Comments are closed.