Automaty progresywne dają szansę na zgarnięcie jackpota!

Automaty progresywne odróżniają się od klasycznych gier tym, że dają możliwość trafienia znacznie wyższej wygranej. Oprócz tego, że można zgarnąć nagrodę według standardowego przelicznika, dla graczy przewidziany jest również progresywny jackpot. Jak to działa? Po tym, jak gracz wrzuci do maszyny określoną liczbę żetonów, od całej sumy system zarządzający automatami pobiera niewielki odsetek. Ta niewielka kwota trafia do wspólnej puli – progresywnego jackpota. Jego wysokość nie jest ustalana, ale rośnie z każdym nowym graczem i kolejnym zakładem.

Zatem im częściej gracze będą korzystać z progresywnych automatów, tym większa będzie dodatkowa pul nagród. Co prawda kasyno z progresywnych automatów pobiera nieco niższe kwoty dla siebie, ale za to może liczyć na dużo większą liczbę gości, a więc w ogólnym rozrachunku zyski kasyna dzięki progresywnemu jackpotowi są wyższe niż na tradycyjnych maszynach.

Wśród automatów progresywnych wyróżnia się trzy rodzaje maszyn. Różnią się one między sobą sposobem powiązania z pozostałymi automatami, wysokością wygranych oraz szansą na trafienie głównej wygranej. Każdy automat do gry może działać niezależnie albo być włączony do ogólnego systemu działającego w całym kasynie albo w określonej sieci danego operatora. Tak samo jest w kasynach internetowych. Artykuł o automatach online możesz przeczytać na znanej stronie Bonusy24.pl polecanej przez doświadczonych graczy. Wystarczy kliknąć w poniższe foto!

Wirtualna maszyna może działać w pojedynkę albo łączyć się z innymi automatami składającymi się na tą samą pulę nagród. Największe wygrane są właśnie na tych automatach, które są częścią ogromnej sieci, ponieważ wtedy na kumulację składają się setki tysięcy graczy. Zdarza się nawet, że w jednym systemie bierze udział kilka różnych kasyn – takie rozwiązania stosuje się na przykład w Stanach Zjednoczonych, gdzie główna wygrana może sięgnąć nawet kwoty kilku milionów dolarów.